آموزش ابزار وبمستر تولز ای اچرفز: ahrefs webmaster tools

ای اچرفز ( ahrefs ) یکی از یکی از شناخته شده ترین وب سایت های حوزه ارائه بزارهای تحلیل و بررسی سئو داخلی، خارجی و فنی وب سایت برای متخصصین سئو و وبمستران است، که به واسطه امکانات فراوان و کارآمد، نام معتبر و قابل اعتمادی برای خود ساخته است. دست و پا کرده است. این وب سایت به تازگی ابزار جدیدی تجت عنوان ahrefs webmaster tools را معرفی کرده است، که امکانات جدید و شگفت انگیزی را در اختیار شما قرار خواهد داد. ما در سئو اورتگ در مطلب که همواره آپدیت خواهد شد، قصد داریم، شما را با ابزار ای اچرفز وبمستر تولز آشنا کنیم. با ما در آموزش ahrefs webmaster tools همراه باشید.

ساخت اکانت ahrefs رایگان رویایی است که با ارائه این ابزار از سوی کمپانی معتبر اچرفز به یک واقعیت تبدیل شده است و می تواند برای هر سئو کاری، یک خبر بسیار خوش محسوب شود. پس اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید، که مدت های طولانی به جستجوی روشی برای ساخت اکانت رایگان Ahrefs بوده اید، بدون شک، با خواندن این مطلب به آنچه می خواستید، خواهید رسید.

ahrefs webmaster tools چیست؟

ابزار وبمستر ahrefs ، ابزاری است که به شما کمک می کند، عملکرد SEO وب سایت خود را بهبود بخشید و از جستجو یا نتایج اورگانیک گوگل و سایر موتورهای جستجو بازدید بیشتری برای وب سایت خود به ارمغان بیاورید. این ابزار کاملاً رایگان، یک موهبت بزرگ برای برای دارندگان وب سایت ها است.

چرا باید از ابزار وبمستر  Ahrefs استفاده کنید؟

1 / برای آنکه سلامت SEO سایت خود را کنترل کنید

ابزار مدیر وب یا وبمستر ahrefs ، این امکان را برای شما فراهم می کند که 100 ارور و خطای مشترک در سئو وب سایت ها را جستجو ، یافته و رفع کنید.

علاوه بر این، ابزار مذکور در گذر زمان نیز چشم از این خطاها بر نداشته و هر زمان که مشکلی مشابه را بیابد به سرعت شما را از آن مطلع می کند، تا بتوانید بازدهی سایت خود را به حداکثر برسانید.

به این ترتیب می توان گفت ahrefs webmaster tools یک دستیار سئو کم نظیر است.

2 / استفاده از ahrefs وبمستر برای بررسی بکلینک ها

با استفاده از ahrefs webmaster tools می توانید لیستی کامل از بکلینک های خود را جمع آوری و مشاهده کنید. در واقع این مجموعه، پس از گوگل بزرگترین و فعال ترین خزنده یا crawler دنیا را دارد و به این ترتیب، می توانید برای بررسی سئو خارجی وب سایت خود به آن اطمینان کامل داشته باشید.

ضمناً لازم است خاطر نشان کنیم که ahrefs علاوه بر داده های دقیق و قابل اعتماد خود، ظاهری بسیار مناسب و کاربر پسند دارد و به این ترتیب، می تواند تمامی نیازهای شما را رفع نماید.

این ابزار با استفاده از ایمیل های خودکار و اتوماتیک شما را از تغییرات آگاه می کند و به این ترتیب، همیشه یک گام از مشکلات و همچنین رقبای خود، جلوتر خواهید بود.

3 / مشاهده کلمات کلیدی که برای شما ترافیک ایجاد می کنند

ابزار ahrefs webmaster tools این امکان را برای شما به وجود می آورد، که بتوانید کلمات کلیدی اصلی خود را از نظر رتبه و ورودی با رقبا مقایسه کنید و متوجه شوید که کدام کلمات کلیدی برای شما ورودی به همراه دارند.

یکی دیگر از ویژگی های ابزار وبمستر ahrefs قرار دادن داده های زیر در اختیار شما است:

  • جستجو در حجم
  • دشواری کلمه کلیدی
  • مقدار ترافیک

و به این ترتیب می توانید درک بهتری از پتانسیل سئو وب سایت خود پیدا کنید.

ابزار وبمستر  Ahrefs نقایص گوگل سرچ کنسول را پوشش می دهد

Google Search Console ابزاری ضروری برای هر وب سایتی است که به دیده شدن در نتایج جستجو اهمیت می دهد. اما داده های موجود در این ابزار برای سئو کارها کافی نیست. این درست دقیقاً همان جایی است که ابزارهای Ahrefs Webmaster به کار شما می آید.

 
ابزار GSC ahrefs WMT
سلامت سئو سایت
نظارت به مسائل مربوط سئو   تعداد انگشت شماری از مسائل بیش از 100 مورد از مشکلات سئو
راه حل رفع این مشکل ها روش های محدود روش های شامل جزئیات
سئو خارجی و بکلینک
نمایش بک لینک ها تنها 1000 مورد اول تمامی داده های ثبت شده
معیارهای سنجش کیفیت دامنه و صفحه ندارد دارد
داده های لینک های شکسته برای داخلی و خارجی ندارد دارد
اطلاعات نوع لینک (nofollow ، UGC ، تحت حمایت) ندارد دارد
ترافیک موتورهای جستجو و کلمات کلیدی
کلمات کلیدی نشان داده شده است تنها 1000 مورد اول تمامی کلمات ثبت شده
معیارهای سئو برای صفحات و کلمات کلیدی ندارد دارد
عکس فوری از SERP همراه با داده های رقابتی ندارد دارد
ویژگی های SERP برای هر کلمه کلیدی ندارد دارد

آیا ابزار وبمستر  Ahrefs رایگان است؟

استفاده از اکانت رایگان ahrefs رویایی است که هر سئو کاری در مواجهه با برخی از پروژه های خود، به آن فکر کرده یا خواهد کرد. در پاسخ به سوال بالا باید به شما بگویم که : بله، ابزار ahrefs webmaster tools یک ابزار رایگان است، اما این دلیل بر بی کیفیت بودن آن نخواهد بود. شاید از خود بپرسید، که چرا یک کمپانی باید چنین ابزاری را به رایگان در اختیار کاربران بگذارد. در این باره باید شما را با نقل قولی از ارائه دهنده این ابزار یعنی Ahrefs روبرو کنیم. این کمپانی در این باره می گوید:
همه وب سایت ها برای کسب درآمد ایجاد نشده اند. اما بسیاری از آن ها شایسته در اختیار داشتن اطلاعات با کیفیت هستند. به همین دلیل است که ما می خواهیم از صاحبان وب سایت هایی که نمی توانند سرمایه گذاری لازم برای یک ابزار حرفه ای SEO را توجیه کنند پشتیبانی کنیم.
 

وبمستر  Ahrefs امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد؟

ahrefs webmaster tools ویژگی های زیر را برای کابران به همراه دارد:
  1. می توانید از AWT برای تعداد نامحدودی از وب سایت های خود استفاده کنید.
  2. شما هر ماه اعتبار خزیدن برابر با 5000 آدرس دریافت می کنید. این اعتبارات فقط درصورت خزیدن در یک صفحه HTML با کد وضعیت 200 مصرف می شوند ، بنابراین URL های دیگر مانند URL های خراب ، هدایت مجدد یا منابع غیر HTML محاسبه نمی شوند.
  3. در مورد بک لینک ها می توانید حداکثر 1000 ردیف در هر گزارش و 10،000 ردیف در ماه دریافت کنید. تعداد زیادی از گزینه های مرتب سازی و فیلتر کردن را به آن اضافه کنید و مهمترین داده های بک لینک را به راحتی استخراج کنید.
  4. شما با ثبت نام در این ابزار، بخش های بسیار مهمی از ابزار Ahrefs را در اختیار خواهید داشت. با این وجود، بسیاری از قسمت های ابزار پولی اچرفز همچنان برای شما، به دور از دسترسی خواهد بود.
 

ابزار رایگان  Ahrefs شامل چه امکاناتی نیست؟

ahrefs webmaster tools امکان استفاده از اکانت رایگان ahrefs را برای متخصصین سئو فراهم کرده است. با این وجود، این ابزار برخی از بخش های نسخه پولی را در اختیار شما قرار نخواهد داد. این بخش ها شامل موارد زیر هستند:
این بخش های شامل موارد زیر هستند:
  • content explorer یا ابزار بررسی محتوا
  • Rank traker یا ابزار بررسی رتبه کلمات
  • Keyword explorer یا ابزار بررسی کلمات کلیدی

به این ترتیب می توان گفت که شما با در اختیار قرار داشتن اکانت ahrefs webmaster tools می توانید از سایر بخش های این وب سایت استفاده کنید و تنها محدودیت دیگر، در تعداد کراول (crawl) های مورد استفاده است.

آموزش کار با ابزار Ahrefs

در این بخش از آموزش ahrefs webmaster tools خواهید آموخت که چگونه می توانید از بخش های مختلف ابزار Ahrefs استفاده کنید.
 

اولین بخش از ابزار ahrefs با نام dashboard

هنگامی که وارد اکانت ahrefs  خود شوید، به صفحه موچود در اولیه گزینه منوی سایت یعنی dashboars هدایت خواهید شد. شما در این صفحه می توانید پروژه های خود را ببینید، پروژه جدید اضافه کنید و حتی به بررسی یک دامنه با وارد کردن آن در تکست باکس بالای صفحه بپردازید.
داشبورد ابزار ahrefs