سئو

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو شامل مجموعه فعالیت هایی است که یک تیم دیجیتال مارکتینگ با هدف نهایی بهبود جایگاه یک وب سایت در نتایج جستجوی گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگر به انجام می رساند. در واقع وظیفه اصلی یک متخصص سئو طرح ریزی استراتژی سئو و نظارت بر پیاده سازی آن است. البته بسته به ابعاد پروژه ممکن یک سئو کار تنها بخشی از وظایف را بر عهده بگیرید و یا در پروژه ای کوچک تر بیشتر وظایف را به تنهایی انجام دهد که در چنین حالتی تنها به کمک یک نویسنده محتوا حرفه ای نیاز خواهد داشت.

سئو چیست؟

سئو یا به صورت دقیق تر اس ای او واژه ای مخفف شده ااز Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

یک پروژه سئو شامل بخش های مختلف بسیاری است که طرح ریزی صحیح نقشه راه و پیاده سازی آن ها می تواند در نهایت به موفقیت یک وب سایت و کسب رتبه های برتر در نتایج جستجوی گوگل ختم شود.

اگر بخواهیم به ساختار استاندارد یک تیم بهینه سازی سایت بپردازیم باید بگوییم که یک مجموعه سئو وب سایت باید حداقل شامل یک برنامه نویس، یک تولید کننده محتوا، یک متخصص شبکه های اجتماعی و یک متخصص سئو باشد. این در حالی است که در پروژه های بزرگتر و بسته به نیاز پروژه ممکن است به تخصص های دیگر و در مورادی چند نفر برای هر عنوان شغلی نیاز باشد. در ادامه به بخش های مختلف فرایند پیاده سازی این دسته از خدمات خواهیم پرداخت.

سئو تکنیکال

سئو تکنیکال یا Technical Seo یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش های هر پروژه سئو است. در واقع شما در زمان فعالیت در یک پروژه بهینه ساسزی سایت ابتدا باید به رفع مشکلات فنی سایت پرداخته و پس از آن به سراغ سایر مسائل بروید. فراموش نکنید که انجام اقدامات سئو بر روی یک وب سایت با پایه های متزلزل نتیجه ای جز شکست در پی نخواهد داشت و به همین دلیل است که پیش از هر کاری باید مشکلات فنی سایت خود را بر طرف کنیدو سپس به سایر مورا بپردازید.

سئو داخلی

سئو داخلی فرایندی است که به رفع مشکلات تک تک صفحات به صورت جداگانه پرداخته و پس از آن به اصلاح ارتباط میان صفحات می پردازد. در فرایند سئو داخلی یک وب سایت، ابتدا محتوای url ها برای هدف سرچ کاربران بهینه شده و پس از آن با کمک لینک سازی داخلی علاوه بر بهبود تجربه کاربران به افزایش قدرت صفحات هدف خود خواهیم پرداخت. لازم است بدانید که بهینه سازی کدهای اچ تی امل و موارد مشابه نیز در دسته فعالیت های بهینه سازی On-page سایت قرار می گیرند.


چه وب سایت هایی را سئو می کنیم؟

سئو وب سایت های فعال در حوزه های مختلف، نیازمند داشتن دانش کافی در حوزه مذکور است. در واقع، هنگامی که برای سئو یک سایت دست به کار می شوید، باید بدانید که دقیقاً در حال طی کردن چه مسیری هستید. دسته بندی های زیر برخی از مواردی هستند که ما به ارائه خدمات بهینه سازی در آن ها خواهیم پرداخت.

سئو سایت پزشکی

به طور کل، وب سایت هایی که با سرمایه و سلامتی انسان ها در ارتباط باشند، به صورت ویژه ای توسط گوگل رصد شده و می توان گفت زیر ذره بین قرار دارند. از همین رو است که سئو سایت پزشکی نیازمند دانش و مهارت خاصی است. چنانچه قصد دارید، وب سایتی در حوزه درمانی را سئو کنید، کافی است روی عنوان این بخش از متن کلید کرده و به صفحه بهینه سازی سایت های پزشکی منتقل شوید.